Alışveriş

Tamamlayıcı mobilyanın yıldızları

Bir evin ferah ve huzurlu olması için mobilya seçimi ve dekorasyonu çok önemlidir. Evdeki görüntü kalabalığı gün içindeki psikolojinizi bile etkileyebilir. Bu, sizin için geçerli olduğu kadar gençlerin ve hatta büyüme çağına gelmiş çocukların da önemsemesi gereken bir durumdur. Evde kendi kütüphanenizi oluşturmak ne kadar keyifli olsa da şık ve işlevsel bir kitaplığa sahip olmaya dikkat etmeliyiz. Dolaplarımıza sığmayan malzemelerimizi koymak için daha fazla mobilya ile evi kalabalıklaştırmadan önce baza çözümlerini düşünebiliriz. Çocuklarımızın dağınık bir oda yerine sınırları belli, güvenli ve sağlıklı bir alanda uyuması çok önemlidir. Mobilya dekorasyonundaki bu detayları gözden kaçırmamak ve doğru seçimleri yapabilmek için tamamlayıcı mobilyalara bir göz atalım.

Hem kitaplar hem de süs eşyaları için çözüm kitaplıkta!

Bir yaşam alanının dekorasyonunu tamamlayan en önemli malzemelerin başında kitaplık gelir. Doğal olarak, rafları rengarenk kitaplar ve süs eşyaları ile kalabalık bir görünüm kazanan kitaplıkları ev içinde nerede konumlandırdığımız çok önemlidir. Boşken yerleştiği yere çok yakışan bir kitaplığın zamanla dolduktan sonra göze batar bir hale gelmesi kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden kitaplık modellerine bakarken boyutlarını ve malzemesini çok iyi seçmeliyiz. Yoğun bir malzeme olduğundan çevreye uyumlu ve çocuk sağlığına uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Tamamlayıcı mobilyaların en önemli özelliklerinden biri de kolayca kurulumu ve taşınmasıdır. Basit el aletleri ile kurulumunu yaptığınız kitaplığınızı dengeli doldurmak ve evinizin genel dekorasyonu için güzel bir öğeye çevirmek sizin elinizde. Özel tasarımlı, geniş veya dar raflı, renkli ya da düz, ahşap veya metal malzemeli birçok kitaplık modelleri arasından seçim yapmak zor, biliyoruz ama mobilya seçmenin ve ev dekore etmenin en güzel tarafı da bu.

Montessori Yatakla uyumak çok eğlenceli!

Çocuğumuzun büyümesi, huzuru ve mutluluğu için uyku kalitesinin her zaman iyi olması gerekir. Ona büyüleyici hayal dünyasının kapılarını açan ve rahat bir uyku uyumasını sağlayan yatak evleri Montessori yataklar, hem onun için mükemmel bir uyku alanı hem de sizin için güven dolu bir uyku sistemi demektir. Yaşı ilerledikçe karyoladan yatağa geçiş yapması gereken çocuklar için oldukça eğlenceli ve keyifli bir geçiş sürecine de yardımcı olabilir. Montessori yatak, zemine yakın olmasından dolayı ve 45-50 cm yüksekliğindeki korkulukları ile hareketli yatan çocukların ebeveynlerinde yarattığı endişeleri azaltabilir. Malzemesi gereği çocuk ve aile sağlığına iyi gelen doğal içeriği sayesinde içiniz rahat edebilir. Ürünlerin monte edilmesi ve kurulumu oldukça basittir. Basit el aletleri ile sadece vidalama yaparak çocuğunuz için özel yatak alanları yaratmak sizin elinizde. Ayrıca yarattığınız bu alanı çocuk için oyun parkı olarak da kullanabilirsiniz. Çocuk odalarının en önemli mobilyası olan yatak konusunu oldukça keyifli bir şekilde çözen Montessori’yle tanışmanın vakti geldi. Tüm ev halkına tatlı rüyalar diliyoruz.

Evdeki gizli üssünüz Baza

Depolama alanı eksikliği çekiyorsanız, tek kişilik bazalar sorunuzun cevabı olacaktır. Sağlam malzemeleri, kolay kullanımları ve ev içindeki fonksiyonlarıyla dikkat çeken bazalar, birçok renk ve kumaş çeşidiyle beğeninize sunulmuştur. Halılara ve yer döşemelerine zarar vermeyen ayaklar, kansorejen madde içermeyen yapısı, ergonomik ve kullanışlı tasarımları tek kişilik bazaların tercih edilmesinde önemli rol oynar. Bir diğer dikkat edilmesi gereken yeri de havalandırma kolaylığı ve iç hacmidir. Bir dolap kadar kolay açılıp kapanmadığından dolayı baza havalandırma kapsülleri sağlığınız için oldukça önemlidir. Genellikle 25 cm. olan iç yüksekliği sayesinde de geniş depolama ve saklama alanı kazanabilirsiniz. Amortisörü ve güvenli baza kilidi sayesinde kullanımı kolaydır. Eğer alerjik bir bünyeniz varsa antibakteriyel ve antialerjik kumaşların kullanıldığı modelleri tercih edebilirsiniz.