Alışveriş

Romantik – vintage bir yaz için…

Şu bir gerçek ki, yaz sezonu ilham çılgınlığı için bulunmaz fırsat! Tatilde olanların yaz evleri için, şehirde kalanların ise serin kozaları için etrafı biraz renklendiren, romantikleştiren ve espiri katan fikirleri uygulamanın tam zamanı!

Kaplanmayacak yer yoktur!

Patchwork Pieces

Boyanıp – boyanmama arasında kalan dolap kapaklarını hareketlendirmenin en güzel yollarından biri parmaklarınızın ucuna kadar geliyor. Göbekli dolap kapaklarını desenlendirerek farklı bir ruh katmak için duvar kağıdı ya da kumaşlardan faydalanabilirsiniz.

Bu işte bir dolap var…

Make You Smile Style

Bazı dolapları atmadan önce iyi düşünmek gerekir çünkü boyayıp (hatta patine olarak) ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Hatta renkli kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı yerleştirerek, koridorda veya boş bir köşede ilginç bir display yaratabilirsiniz. Sadece kıyafet de olmayabilir; eski kartpostallar, rengarenk mumlar, küçük cam objeler, hatta belki bir oyuncak koleksiyonu, kimbilir?

Antre olarak ne alalım?

Patchwork Pieces

Özellikle vintage ya da country tarzı bir eviniz varsa, antre konusunda şanslısınız çünkü askı – bank ikilisi için rahat çözümlenir bir tarza sahipsiniz. Eski bir okul sırası veya bank, bir iki eski bavul, kartpostallar ve fotoğraflarla giriş için hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bez çanta, kuru çiçek, şişe ve ahşap kutular da bu ambiyansın tamamlayıcıları olabilir.

Bu yazı banyoda geçirdim…

Pamper Parlour

Buna hiç şaşırmamak gerek çünkü bazı banyolar adeta bir masal evini anımsatıyor. Tıpkı buradaki gibi… Mimoza ya da papatyalarla süslenmiş bir ayna, 10 x 10 karolarla tamamlanmış duvar bordürü, rustik bir ahşap dresuar üzerine oturtulmuş bakır lavabo, mumlar ve yine taze çiçekler. Ayrıca bataryadaki eski – yeni kombini de muhteşem! Şimdi buradan bir yere gidilir mi?

Bahçede a la romantika!

Garden dining

Bu da benim favorim! Ham ahşap masanın üzerinde tüm doğallığıyla salınan tül. Hem masum hem abartıya kaçılmamış haliyle kurulabilecek en güzel yaz davet sofralarından biri. Evde tek kalmış, geleceği belirsiz fincanları tellere asmak ve bu kompozisyonu dallardan sarkıtmak da harika bir fikir, belki ona bir de nokta ışık sarmak gerekiyor.

Kasayı kap bahçeye gel…

Tree garden storage

Eski manav kasaları (elbette bu gördükleriniz özel yapım) ile bahçede özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Öncelikle tümünü beyaza ya da cupcake renklerine boyamalısınız ve tutma noktalarından sicim veya kurdele yardımıyla ağaca asmalısınız. İçine çiçeklerinizi, okuma köşesi ise kitaplarınızı, bir parti için hazırladıysanız servis edeceğiniz içecekleri koyabilirsiniz.

YAPIM EBRU KILIÇ SOLMAZ  FOTOĞRAFLAR IPC MEDIA