Yeni

Dev adımlara devam

Dünya tasarım platformunda başı çeken pek çok markanın Türkiye’deki buluşma noktası Mozaik, yeni sezonla birlikte aileye tanıdık bir isim daha katıyor. El işçiliğinin modern detaylarla buluştuğu koleksiyonlarıyla seçkin ve sofistike mekanları giydirmekte usta bir marka olan Ivano Redaelli, Mozaik’in Ortaköy showroom’unda yerini aldı bile…

mkmkmk

Ev mobilyasından ofis mobilyasına, banyo ve mutfaktan aydınlatmaya, perdelik ve döşemelik kumaştan aksesuar ve çocuklara yönelik tasarımlara kadar modern hayatın her türlü gereksinimini tek bir çatı altında bulundurarak Türkiye’de alışılmadık bir referans noktası oluşturan Mozaik’in bünyesine bir dünya devi olan Ivano Redaelli de katıldı.

Ivano Redaelli, üst düzey kalitede klasik ve geleneksel koleksiyonlara sahip, el işçiliğiyle tasarladığı ev tekstil ürünleri üreten bir firma olarak yaklaşık 60 yıl önce kuruldu. 1990’dan bu yana da ürün, koleksiyon ve imaj türlerine yönelerek klasik koleksiyonların yerine mobilya ve tekstil sektöründeki modern çizgide kendine has eşsiz bir tarz yakaladı. Koleksiyonlarını oluşturuken moda sektöründeki trendleri de yakından takip eden marka, seçkin ve sofistike evleri giydirmekte oldukça iddialı. Ivano Redaelli koleksiyonları yatak, masa ve banyo için tekstil ürünlerinin yanı sıra halı ve aksesuar ile karyola ve masa gibi mobilyalardan oluşuyor. Evin bütün odalarını içine alan bir tasarım felsefesiyle genişleyen marka, lüks otel eşyaları, spa, güzellik salonları, tekne, yat gibi kişiye özel mekanlar için de tasarım yapıyor. Hem gece hem de gündüz alanlarını kapsayan tekstil ürün çeşitliliği, kaşmir, keten, koton, deri ve süet gibi en iyi malzemelerle üretiliyor.

cccccccc

İtalya Verona’daki Abitare il Tempo, Milano’daki Mobilya Fuarı ve Verona’daki Fiera del Lusso gibi ünlü fuarlarda da her yıl sergilenen Ivano Redaelli koleksiyonları, yakın zamanda Bedshape adını taşıyan gece koleksiyonuyla Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülü’nü de kazandı.

Mozaik; Dereboyu Cad, 78, Ortaköy, İstanbul.

(0212 327 05 95; www.mozaikdesign.com)

YAPIM MİNE YAMAN