Yeni

ELLE Decoration Kasım – Aralık sayımız çıktı!

Teşekkürler!

25 ülkede yayınlanan ve milyonlarca okuru bulunan, dünyanın en büyük dekorasyon yayın ailesi ELLE DECORATION’da görev yapan 25 yayın yönetmeninden biri olarak şunu farkettim ki çizginin en dışına çıkmış (renkli, absürd, çılgın, delilik sınırda, uçmuş) edito sayfası bende ve bu duruma hemen çekidüzen vermek istedim. Bu ani kararımı da 10. yaş sayısı gibi ciddi bir virajda yapayım dedim. Umarım beğenmezsiniz çünkü ben kısa zamanda bundan sıkılırım…

Bazen size hayatımdan çekip çıkardığım anıları, dönüp duran konulara bakış açımı yazıyorum. Eşimden dostumdan, başıma gelenlerden bahsediyorum. Bu bir çaba gerektirmiyor, benim kalıplarla aram hiç iyi olamadı. Bazen bu anlattıklarımı biraz gülümseyin diye aktarıyorum çünkü ben işimi yaparken çok eğleniyorum. Hayatı da bu kimyada yaşıyorum. Gelin görün ki, tıpkı ELLE DECORATION gibi ben de bu ara bir yaş günü havasındayım çünkü 20. yılıma yaklaşıyorum (Şubat 2016). Bu maceraya da yönetmen olarak değil, still-life dediğimiz prodüksiyonlarla başladım. Şaşkın bir muhabir olarak, ailesiyle yaşayan ve kazandığı paranın yarısını yabancı dekorasyon dergilerine yatıran bir hevesli. Çekimler için aylarca, yıllarca, torbalarca ürün ve kamyonlarca mobilya taşıdım. Stüdyolarda sabahladım. O günlerde bana yardımcı olan arkadaşlar, şimdi birer master oldular ve bu dergiye kendi yaratıcı dokunuşlarını katıyorlar. (Ne onur bu benim için bilemezsiniz). Bu sektöre emek veren yüzlerce isimle tanıştım, birlikte ortak çalışmalara imza attık; vitrinler, koleksiyonlar, sokak festivalleri, seminerler, fuarlar yaptık… Şanslıydım, çok şahane bir ekibim vardı. Derken hayatımın en değerli ödülünü aldım 2007’de: ‘Doğan Yayın Holding Yaratıcılık Ödülü’. Çok özeldir benim için… Ve son durakta, daima içten içe aşk yaşadığım derginin yönetmeni oldum. Bütün bu saha deneyiminin üzerine, bütün dünyada okunan bir markanın parçasıydım artık. Bana kolektif çalışmayı, her şeyi bir marka aurası içinde yürütebilmeyi, dünya ile tek tempoda durabilmeyi anlattı ELLE DECORATION. Elimdeki boya fırçasını aldı ve sihirli bir değnek verdi. Yükselip bakabilmeyi, görünmeyeni hissedebilmeyi öğretti. Fikirleri saçabilmeyi, sonra toparlayıp birleştirebilmeyi gösterdi. Dilerim bana verdiklerinin karşılığını alıyordur.

Dolayısıyla 10. yaş gününde, ELLE DECORATION’a ve arkasındaki binlerce kişilik ekibe bir teşekkür borçluyum. Bu yayın dünyada 28 yıldır okunuyor, belki daha çok uzun yıllar böyle sürüp gidecek ancak elime fırsat geçmişken ve bana bir adet mütevazi sayfa ayrılmışken bu satırları yazan, yapan, okuyan, çizen herkese şükranlarımı sunmak isterim.

Ve sevgili ELLE DECORATION, beni büyülüyorsun hayatım.

EBRU KILIÇ SOLMAZ
Yayın Yönetmeni