Yeni

ELLE Decoration Ağustos – Ekim sayımız çıktı!

Bir Yaz Tembeli Rüyası

Dekorasyon ve stil konularında çalışan bir profesyonel ile buluştuk ve ondan yaz ile ilgili çok önemli fikirler aldık!

Merhaba, bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Saç rengini değiştirerek güzelleştiğini sanan, gördüğü her fotoğraftan sonra uçak bileti fiyatlarına bakan, aklı hep uzaklara gidip gelen biriyim. Evde olmayı ve evden kaçmayı severim.

Neden dekorasyon? Bankacılıktan, otelcilikten, sigortacılıktan, kitap pazarlarında saç ördükten, yazılım sattıktan, şarkı söyledikten ve yılbaşı sepetleri hazırladıktan sonra dekorasyon için hazır olduğumu anladım.

Sizce ideal bir yaz dekorasyonu nasıl olmalı?  Bence en ideali, durmadan dağılan ve birisinin durmadan topladığı bir dekorasyon… Bunun için spesifik bir stil söylemem zor; yani ne kadar boşluk olursa o kadar dağıtılabilir, ne kadar kalabalık olursa toplaması o kadar anlamsız olur. Bunun yanı sıra minderlerin havada uçuştuğu, yelpazelerin sallandığı, penceresinden denize atlanılabilen, internetin çekmediği ama aynı anda 8 kişinin yayılıp film seyredebileceği bir kanepenin tam ortada durduğu bir dekorasyon tarzının tam da benim idealim olduğunu söyleyebilirim.

Yaz mevsiminde evinizden neyi eksik etmezsiniz? Her şeyi eksik bırakırım. Güneş gözlüğü takmaya başladığım anda sistemi kapatır ve otomatik pilota geçerim. Neresi güzelse orada yerim, neresi rahatsa orada uyurum. Güzel davet buldum mu giderim. Gittiğim yerde de bir sürü şeyi unutur, sonra oraya geri dönerim.  Sonra niye döndüğümü de unuturum.

Sürekli şahane evler, harika stiller görmek tanıtmak nasıl bir his? Büyük kıskançlık yaratıyor. Çok aşık olduğunuz evinizden bir sene sonra sıkılıp taşınma noktasına geliyorsunuz, moda peşinde koşmaktan evdeki her şeyin yerini takip edilemeyecek bir hızda değiştiriyorsunuz. Duvarlarınız üst üste boyanmaktan bulamaç bir renge dönüşüyor, misafirleriniz kibarca ‘çok değişik olmuş’ diyor.

Evinizdeki favori köşeniz neresi? Zihnimin içinde bir yerde, sürekli hayal kurduğum bir köşe vardır, orada çok rahat ediyorum. Evin neresine gitsem onu buluyorum, fırına bakarken bile oraya gidebiliyorum.

Gelecekteki projelerinizden bahseder misiniz? Gözüme hoş görünen her yerde uyumayı ve çok gerekmedikçe telefonları açmamayı ‘canım ya,  farkında değilim çaldırmış mısın, aaa evet çaldırmışsın’ demeyi planlıyorum. Proje konuşanların yanından hissettirmeden uzaklaşmak ve bayılana kadar salsa dinlemek gibi projelerim var.

Başka soru yoksa, artık denize girebilir miyim?

EBRU KILIÇ SOLMAZ
Yayın Yönetmeni