Yeni

Kent hayalperestlerine duyurulur!

Hammam34, doğallık ve öz arayışı içindeki şehir yorgunu hayalperestler için ev ve seyahate dair tasarımlar üreten bir marka. Amsterdam’da kurulan ve yerel kökleri yeniden yorumlayan markanın önceliği ise ev tekstili!

A5 kaarten.indd

Yaklaşık 15 yıl marka yönetimi ve pazarlama alanında çalıştıktan sonra kendi markasını oluşturmaya karar veren Burcu Yurtoğlu, dört yılı aşkın süredir Amsterdam’da yaşıyor ve Hammam34’ü 2012 yılında yine Amsterdam’da kuruyor. Daha sonra Semra Çelebi ve Olivia Koning’in ekibe katılmasıyla kültürel çeşitliliğe sahip dinamik bir ekibe dönüşüyorlar.

A5 kaarten.indd

Hammam34, kültürlerin tasarım ve ince işçilikle birleştiği noktayı keşfetmeye çalışan bir stüdyo. Amacı, bugünün şehir yorgunu hayalperestine ilham veren, sadece doğal malzemelerden yapılmış ve Anadolu mirasından gelen el yapımı eşsiz parçalar sunmak. ‘Let’s feel at home when we travel and be explorers when we are home!’ onların sloganı. Yani, ‘Seyahatteyken evde hissedelim, evdeyken de kaşif olalım!’. Kısacası Hammam34 egzotik ve bohem bir hayat tarzını yansıtıyor. %100 doğal malzemeler kullanarak eski yöntemlerle yüksek kalitede üretilen ürünler, modern renk ve desen paletine sahip.

h3

İlk koleksiyonda, el dokuması peştemalleri çok amaçlı seyahat havlusu olarak tanıtmışlar. Daha sonra, Anadolu’da yıllardır bilinen el dokuması peşkir, mutfak havlusu – kurulama bezi olarak çalışılmış. Hammam34 olarak amaçlarının Anadolu insanının el emeğini ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını, bugüne ait kılma ve tüm dünyaya tanıtmak olduğunu belirten Yurtoğlu, Türkiye’de henüz bir satış noktasının bulunmadığını da ekliyor. Ürünler, Hollanda başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde, hatta Hong Kong’dan Japonya’ya pek çok farklı ülkede, satılıyor. Ayrıca www.hammam34.com üzerinden de tüm dünyaya satış yapıyorlar.(www.hammam34.com)

YAPIM  RANA KORGÜL