Yeni

Bir dünya MUDO CONCEPT!

20 bini aşkın ürün çeşidini aynı çatı altında birleştiren Türkiye’deki tek marka olan Mudo Concept’in Tuzla’daki amiral gemisi olan merkez binasını ziyaret ettik. Mustafa Taviloğlu’nun sanat koleksiyonuna, ofislerin dekorasyonuna ve Tuzla yerleşkesindeki Mudo dünyasına bütünüyle hayran kaldık!

MUDO7

İlk kez 1990 yılında Mudo Pera Mağazası’nda ev dekorasyon ürünleri satışıyla sektöre giriş yapan Mudo Concept, bu tarihten üç yıl sonra Mudo Concept adıyla marka haline geldi. Mudo Pera mağazasında sınırlı sayıda ürünle başlayan bu yolculuk, bugün yoluna 20 bini aşkın ürün çeşidiyle devam ediyor. Tüm dekorasyon tarzları ve dönemlerine ait ürünler bulabileceğiniz Mudo Concept; iç ve dış mekan mobilya, dekoratif ürünler, mutfak, banyo, kişisel aksesuar, aydınlatma ve ev tekstili ana kategorileri altındaki ürün gamıyla her geçen gün daha da zenginleşmeye devam ediyor. Çalışma alanları ve depodan oluşan Mudo Concept’in Tuzla yerleşkesinin en üst katında Mustafa Taviloğlu’nun zengin sanat koleksiyonunun sergilendiği bir de galeri bulunuyor. Ağırlıklı olarak çağdaş sanatçıların eserlerinden oluşan koleksiyon, çalışma alanlarında da ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Mudo’nun hedeflerinden biri de, önümüzdeki sonbaharda toplamda 300 üzerinde eserden oluşan bu özel koleksiyonu, halkın ziyaretine açmak!

MUDO6

Mudo Concept’in Tuzla yerleşkesinde, deponun 35 kapısından her gün 400 – 500 arasında sevkiyat gerçekleştiriliyor. Buradaki lojistik sistemiyle altyapı çalışmalarının tamamladığına dikkat çeken Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu, bu aşamadan sonra markanın yurt içinde ve yurt dışında daha da hızla büyüyeceğini belirtiyor. Müşterilerle kurdukları interaktif ilişki sonucunda son bir yılda müşteri şikayetlerinde %90’a varan azalma olduğunun da altını çizen Taviloğlu, beş yıl içinde dünyada mobilya ve dekorasyon sektöründe en tanınmış markalardan biri olmak üzere çalıştıklarını dile getiriyor. (www.mudo.com.tr)

YAPIM MERVE ÖZTÜRK