Yeni

Deri mobilyanın güncel aktörü

Deri mobilyaların yarattığı etki, vahşi Afrika’dan maskülen minimalizme giden geniş bir perspektifte yol alır. Aslolan zamanın testinden geçmekse, cevap Ulivi’dir! Sem Collections bünyesinde satışa sunulan ve markanın mobilya kategorisindeki ilk üyesi olan Ulivi, İtalya’dan yola çıkıp Türkiye ile tanışan en güncel dekorasyon aktörlerinden biri.

u2

1972 yılında Toscana’da kurulan ve el işçiliğindeki kaliteli yaklaşımı ile uluslararası piyasada sert rüzgarlar estiren Ulivi, özellikle koltuk ve kanepe sahasında neredeyse liste başı markalar arasında. Ulivi; 40 yılı aşan kariyerinde, ahşap ve deriyi kendisi için ‘marka kültürünün ve çizgisinin temeli olan malzemeler’ olarak kabul ediyor ve üretimini bu çizginin dışına çıkmayarak sürdürüyor. Yıllara yayılmış başarıları içinde mükemmel bir deri ve ahşap işçiliğine ulaşan Ulivi, dünya pazarında ‘nesiller boyunca kullanılabilen mobilyalar’ kazandırmasıyla tanınıyor.

u3

Hammadde ve işçilikteki seçici tavrını zamansız çizgilerle birleştirerek tüm bunlara lüks, ağırbaşlı ve saygın bir kimlik veren marka, profesyonelliğini çevreyi koruyan üretim politikasıyla da sürdürüyor. Doğal yöntemlerle kurutulan ve güneşlendirilen deri malzemeler yine doğal yağlarla ve cilalarla korunuyor. Bu marka bilinci, onu en iyi İtalyan üreticileri arasına sokan detaylardan. Zanaatkarlık ve modern sanayi arasında köprü kuran Ulivi, hala kurucuları olan İtalyan aile tarafından yönetiliyor. Bugün başta Milano olmak üzere pek çok uluslararası mobilya fuarının en ilgi gören markalarından biri olan Ulivi’nin koleksiyonlarında sadece oturma üniteleri değil; yatak, masa, sandalye, sehpa ve bir salonu baştan sona donatacak pek çok tamamlayıcı aksesuar bulunuyor. Üst düzey tasarımlar; Absolute, Anthology, Cosmopolitan ve My Luxury olarak dört koleksiyon olarak müşterilere sunuluyor.

u4

Sem Collections’ın, mobilya kategorisindeki ilk üyesi olan Ulivi, gerçek kaliteyi, zamana meydan okuyan tasarımları ve dayanıklılığı tercih eden dekorasyon tutkunlarının favorileri arasında. Özellikle aileye yeni katılan üyeleri ve Ulivi tasarımlarını görmek için Sem Collections showroom’una uğramak gerekiyor!

Sem Collections; Bağdat Cad, 212/4, Çiftehavuzlar, Kadıköy, İstanbul.

(0216 478 00 00; www.semcollections.com)

YAPIM YASEMİN AKSOY